Translate

İK BLOGGER ETİKLERİNE UYUYORUM!

06:09:00

   Geçtiğimiz Ekim ayında PERYÖN 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresi'nin hemen ertesi günü düzenlenen '' İnsan Kaynaklarının Güçlü Kalemleri Buluşuyor '' organizasyonuna da katılma fırsatını yakalamıştım. Organizasyon İK'da Blog Yazarı Sevgili Melis Tiftikci'nin emeği ve Bereket Döner'in sponsorluğunda Barbaros Point Otel'de gerçekleşti. Melis'e güzel daveti ve organizasyondaki ilgisinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Bu organizasyonun amacı İK Blog yazarlarını bir araya getirmek ve birlikte kalıcı bir şeylere imza atmaktı ama en önemlisi takım olabilmekti. Çünkü Türkiye'nin dört bir yanında yazan bloggerlar var ve herkesin birbiriyle aynı zaman diliminde etkileşim kurması güç oluyor. Hepimiz sosyal medya üzerinden iletişim halinde olsak bile ne yazık ki bu birbirimizi tanımaya yeterli değil.


   Bu organizasyonda öğrenci, yeni mezun, iş arayanların, ik profesyonellerinin ve bloggerların ihtiyaçları neler, bu ihtiyaçlara ne gibi çözümler üretilebilir dedik ardından kurulan her yuvarlak masaya gruplar oluşturuldu ve bilgi fırtınası başlamış oldu. Her grup ele aldığı sorunun çözümünü diğer gruplara sunum yaparak dile getirdi. İK blog ailesinden güzel bir takım çalışması çıktı. İK Blogger Etik ve Politikalarımız olsun denildi. Karar verilirken ortaya kocaman güzel bir yuvarlak alan oluşturuldu ve herkes bu konuda ki fikir görüşlerini sundu, diğer bize katılamayan değerli blogger arkadaşlarımıza nasıl ulaştıracağımız organize edildi. Proje ile ilgili tanınan süre içerisinde tüm İK Bloggerlarından fikir ve görüşleri toplandı. Ardından Sn. Ahmet Eryılmaz'ın düzenlemesiyle aşağıdaki İK Blog Etikleri oluşturuldu.
  • ÖZGÜRLÜK      : Düşünce, üslup ve içerik özgürlüğüne saygı duyarız. 
  • DÜRÜSTLÜK    : Alıntıları ve esinlenmeleri belirtiriz.
  • BAĞIMSIZLIK : Blogger'lıktan çıkar gözetmeyiz.
  • NESNELLİK     : Eleştirilerimizi gerekçeli ve tarafsız yaparız.
  • SAYGI            : Cinsiyet, yaş, etnik köken, din, mezhep gibi farklılıkları zenginlik olarak görür, değer veririz. 
  • YENİLİKÇİLİK : Yenilikleri araştırır, öğrenir, geliştirir ve paylaşırız.

    İK Blog ailesinin bir blogger üyesi olarak bu etiklerimize ve verilen emeğe saygı gösterip uyacağım.   
         Sevgili Melis Tiftikçi, İK blog ailesinin değerli bloggerları ve sponsor olan Bereket Döner Ekibine teşekkürler.   

You Might Also Like

0 yorum

NİSAN SÖZÜ ''Henry D. Thoreau''

NİSAN SÖZÜ ''Henry D. Thoreau''
Tecrübelerimin bana öğrettiği bir şey var: Hayallerinin peşinden emin adımlarla yürüyen ve arzu ettiği hayatı yaşamak için gayret sarf eden insanlar, beklenmedik bir anda başarıyla karşılaşırlar.

Mart Sözü '' Lao Tzu ''

Mart Sözü '' Lao Tzu ''
Doruğa ulaşsanız bile, hala ulaşılması gereken gelecek önünüzde durmaktadır.

Kasım Sözü ''Mümin Sekman''

Kasım Sözü ''Mümin Sekman''
Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz olmaya başladıysa gitme zamanı gelmiş demektir.

Ekim Sözü ''W.E.Demıng''

Ekim Sözü  ''W.E.Demıng''
İnsanlar öğrenme dürtüsüyle doğarlar. Öğrenmeye karşı merak ve bundan duyulan zevk insanın doğasında vardır. Bunlar bebeklikten başlayarak zamanla yok edilir.

AĞUSTOS SÖZÜ '' ELİZABETH HOLMES''

AĞUSTOS SÖZÜ '' ELİZABETH HOLMES''
Başarılı bir insan olup olmadığınızı belirleyen şey, insanların hayatında bir değişiklik yaratıp yaratmadığımıza bağlıdır.

TEMMUZ SÖZÜ ''Leo C. Rosten''

TEMMUZ SÖZÜ ''Leo C. Rosten''
Hayatın amacının ‘mutlu’ olmak olduğuna inanmam. Bence hayatın amacı: yararlı, sorumlu ve şefkatli olmaktır. En önemlisi fark yaratmaktır; katkıda bulunmak, bir şeyi temsil etmek, yaşamış olmakla bir değişim meydana getirmektir.

HAZİRAN SÖZÜ ''SAMUEL SİMİLES''

HAZİRAN SÖZÜ ''SAMUEL SİMİLES''
Doğru yolda giden kaplumbağa, eğri giden yarış atını geçebilir.

MAYIS SÖZÜ '' CEM YILMAZ''

MAYIS SÖZÜ '' CEM YILMAZ''
Başarılı insanların ortak özelliği it gibi çalışmalarıdır, başka bir şey ne duydum ne gördüm. Gerisi traştır, süstür, dedikodudur.

NİSAN SÖZÜ ''STEVE JOBS''

NİSAN SÖZÜ ''STEVE JOBS''
Bu hayatta zamanınız sınırlı. O sınırlı zamanı, başkasının yaşamını yaşayarak harcamayın. Başka kişilerin düşünceleriyle yaşanan yaşam, dogmaların tuzağına düşmek demektir.

MART SÖZÜ ''PATTİ SMİTH ''

MART SÖZÜ  ''PATTİ SMİTH ''
İyi bir isim yapın. Adınızı temiz tutun. Tavizler vermeyin, başarılı olmak ya da çok para kazanmak için endişe edip durmayın. Sadece iyi şeyler yapmanın peşinde olun. Yaptıklarınızı koruyun ve iyi bir isim yaparsanız işte o zaman kendi adınız sizin değer biriminiz olacaktır. Hayat bir roller coaster gibidir; asla kusursuz gitmez. Muhteşem anlarınız da olacak, çok sert zamanlarınız da. Fakat yaşamak hepsine değer.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
İDİL TÜRKMENOĞLU, sosyal yaşamında ve iş hayatında gözlemlemiş olduğu ' İşyerinde Keyifli Ortam Yaratmak' konusunu, '' Pozitif Yönetim'' adlı kitabında bizlerle paylaşmış. Keyif ve merakla okuyacağınızdan eminim.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
Bu öneri İK okumayı düşünen ve okuyan arkadaşlar için. ÖZDEN ASLAN'ın kaleminden, yeni işe başlamış bir İK'cının iş hayatında yaşadıklarını anlatan bir öykü.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
Büyük- küçük herkesin okuması ve kitaplığında olması gereken bir kitap '' Küçük Prens '' .

Çok fazla hedef koyarsan, en önemlisini ıskalarsın.

Benden Tavsiyeler

Benden Tavsiyeler
Mutlu olduğunuz işi yapın. Hapishaneden kurtulun ve özgürlüğe koşun. Risk alın, cesur olun. Olmak istediğiniz gibi şekillenin. En başta kendinize saygı duyun ve sevin. Uyuttuğunuz benliğinizi uyandırın ve tanıyın. Hayatı ıskalama lüksünüz olmasın.

Bir adam sadece para kazanmak fikriyle işe başladıysa, büyük ihtimalle, yapamayacaktır. Joyce Claude Hall 1891 ...

Seveceğin bir iş seçersen, yaşamında bir gün bile çalışmış olmazsın. Konfucyus ...

Gideceğin yoldan eminsen: Engeller 'dinlenme noktan' olmaktan öteye gidemez.

Facebook

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *