Translate

İnsanları Buluşturmak, Dünyayı Birleştirmektir. / 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresi

05:47:00

   Bilindiği üzere Türkiye'de İnsan Yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN, bu yıl 20 - 21 Ekim 2016'da Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleyeceği 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresinde sektörün profesyonellerini, uzman konuşmacıları ve önde gelen firmaları bizlerle buluşturmaya hazırlanıyor.


   Başkan Sevilay Pezek Yangın'dan Kongre Mesajı ;

   Her yılın bu döneminde, bir önceki kongremizin geri bildirimlerini değerlendirir, bir sonraki buluşmanın hazırlıklarına başlarız. PERYÖN üyeleri için kongre demek, tüm yılın birikimlerini paylaşmak, birikenleri dinlemek, güncellenmek ve yenilenmektir. İnsan içinde olduğu tüm ortamları öylesine büyük bir hızda geliştiriyor ki, bir yılın sonunda konuşacak çok konu, öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Ama bu sene başka bir heyecan var İstanbul'da, çok önemli bir önceliğimiz: Dünya Kongresini yapıyoruz. 20-21 Ekim'de dünyanın kültür başkentlerinden biri olan güzel İstanbul'umuzda, yine dünyanın dört bir yanından gelmiş misafirlerimizi ağırlayacağız. Dünyanın insan yönetimi kalbi İstanbul'da atacak. Ve biz her sene olduğu gibi bu sene de insan yönetiminde gündemi belirleyeceğiz. İnsan Yönetimi profesyonelleri olarak etki alanımız çok geniş. Potansiyeli geliştirme ve değiştirme gücümüz sayesinde geleceğe umutla bakıyoruz, sürdürülebilirlik odaklı daha duyarlı nesiller yetiştirmek için yapacağımız çok şey var. Hepimiz dışarıdan farklı görünsek de özümüzde aynıyız. Özünde hepimizin istediği sevilmek, takdir edilmek, paylaşmak, değer katmak ve fark edilmek… Herkesi fark yaratmak ve paylaşmak için 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongremize bekliyoruz, hem kendi hikayelerimizi konuklarımıza anlatmak, hem de onların hikayelerini dinlemek için sabırsızlanıyoruz.
Biliyoruz ki;
İnsanları buluşturmak, dünyayı birleştirmektir.  
Sevilay Pezek Yangın / Yönetim Kurulu Başkanı 
  
16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresi - Tanıtım Videosu

   PERYÖN'den kısaca bahsedecek olursak 1971 yılında insan yönetimi üzerine kurulan ilk dernek tanımını yapabiliriz. Ege, Güney Marmara, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Trakya olmak üzere beş şubesi mevcuttur.
   İnsan Yönetimi alanında lider bir sivil toplum örgütü olmayı hedefleyen PERYÖN;
  • Dünya ile bütünleşmenin sağlanmasına yardımcı olmak
  • Sektör içinde koordinasyon sağlamak ve sektöre yol gösterici olmak
  • Bilimsel araştırma ve geliştirme projeleri ile sektörde bilgi derinliğini arttırmak
  • Mesleki gelişim ve dayanışmayı arttırmak
  • Kamu yararına kanun ve politikaların oluşmasına katkıda bulunmak
  • Eğitim, istihdam ve gelişim gibi toplumsal konulara doğru politikalar ve çözüm önerileri geliştirmek, kamuoyunun bilinçlenmesini sağlamak gibi hedefleri de bünyesinde barındırıyor.

   Peryön'ün ayrıca sunduğu Açık Eğitimler, Kurumsal Eğitimler, Kuruma Özel Eğitimler, Sertifikasyon Programları ve Danışmanlık hizmetleri de mevcut. Daha fazla bilgi almak adına www.peryon.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
   20 - 21 Ekim'de benim de katılım göstereceğim organizasyonu merak ve heyecanla bekliyor, her etkinlikte olduğu gibi ''Etkinlik Sonrası'' adı altında 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresi yazısını da Emprovizasyon İK Blogu'nda sizinle buluşturmaya hazırlanıyor olacağım.

You Might Also Like

0 yorum

NİSAN SÖZÜ ''Henry D. Thoreau''

NİSAN SÖZÜ ''Henry D. Thoreau''
Tecrübelerimin bana öğrettiği bir şey var: Hayallerinin peşinden emin adımlarla yürüyen ve arzu ettiği hayatı yaşamak için gayret sarf eden insanlar, beklenmedik bir anda başarıyla karşılaşırlar.

Mart Sözü '' Lao Tzu ''

Mart Sözü '' Lao Tzu ''
Doruğa ulaşsanız bile, hala ulaşılması gereken gelecek önünüzde durmaktadır.

Kasım Sözü ''Mümin Sekman''

Kasım Sözü ''Mümin Sekman''
Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz olmaya başladıysa gitme zamanı gelmiş demektir.

Ekim Sözü ''W.E.Demıng''

Ekim Sözü  ''W.E.Demıng''
İnsanlar öğrenme dürtüsüyle doğarlar. Öğrenmeye karşı merak ve bundan duyulan zevk insanın doğasında vardır. Bunlar bebeklikten başlayarak zamanla yok edilir.

AĞUSTOS SÖZÜ '' ELİZABETH HOLMES''

AĞUSTOS SÖZÜ '' ELİZABETH HOLMES''
Başarılı bir insan olup olmadığınızı belirleyen şey, insanların hayatında bir değişiklik yaratıp yaratmadığımıza bağlıdır.

TEMMUZ SÖZÜ ''Leo C. Rosten''

TEMMUZ SÖZÜ ''Leo C. Rosten''
Hayatın amacının ‘mutlu’ olmak olduğuna inanmam. Bence hayatın amacı: yararlı, sorumlu ve şefkatli olmaktır. En önemlisi fark yaratmaktır; katkıda bulunmak, bir şeyi temsil etmek, yaşamış olmakla bir değişim meydana getirmektir.

HAZİRAN SÖZÜ ''SAMUEL SİMİLES''

HAZİRAN SÖZÜ ''SAMUEL SİMİLES''
Doğru yolda giden kaplumbağa, eğri giden yarış atını geçebilir.

MAYIS SÖZÜ '' CEM YILMAZ''

MAYIS SÖZÜ '' CEM YILMAZ''
Başarılı insanların ortak özelliği it gibi çalışmalarıdır, başka bir şey ne duydum ne gördüm. Gerisi traştır, süstür, dedikodudur.

NİSAN SÖZÜ ''STEVE JOBS''

NİSAN SÖZÜ ''STEVE JOBS''
Bu hayatta zamanınız sınırlı. O sınırlı zamanı, başkasının yaşamını yaşayarak harcamayın. Başka kişilerin düşünceleriyle yaşanan yaşam, dogmaların tuzağına düşmek demektir.

MART SÖZÜ ''PATTİ SMİTH ''

MART SÖZÜ  ''PATTİ SMİTH ''
İyi bir isim yapın. Adınızı temiz tutun. Tavizler vermeyin, başarılı olmak ya da çok para kazanmak için endişe edip durmayın. Sadece iyi şeyler yapmanın peşinde olun. Yaptıklarınızı koruyun ve iyi bir isim yaparsanız işte o zaman kendi adınız sizin değer biriminiz olacaktır. Hayat bir roller coaster gibidir; asla kusursuz gitmez. Muhteşem anlarınız da olacak, çok sert zamanlarınız da. Fakat yaşamak hepsine değer.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
İDİL TÜRKMENOĞLU, sosyal yaşamında ve iş hayatında gözlemlemiş olduğu ' İşyerinde Keyifli Ortam Yaratmak' konusunu, '' Pozitif Yönetim'' adlı kitabında bizlerle paylaşmış. Keyif ve merakla okuyacağınızdan eminim.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
Bu öneri İK okumayı düşünen ve okuyan arkadaşlar için. ÖZDEN ASLAN'ın kaleminden, yeni işe başlamış bir İK'cının iş hayatında yaşadıklarını anlatan bir öykü.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
Büyük- küçük herkesin okuması ve kitaplığında olması gereken bir kitap '' Küçük Prens '' .

Çok fazla hedef koyarsan, en önemlisini ıskalarsın.

Benden Tavsiyeler

Benden Tavsiyeler
Mutlu olduğunuz işi yapın. Hapishaneden kurtulun ve özgürlüğe koşun. Risk alın, cesur olun. Olmak istediğiniz gibi şekillenin. En başta kendinize saygı duyun ve sevin. Uyuttuğunuz benliğinizi uyandırın ve tanıyın. Hayatı ıskalama lüksünüz olmasın.

Bir adam sadece para kazanmak fikriyle işe başladıysa, büyük ihtimalle, yapamayacaktır. Joyce Claude Hall 1891 ...

Seveceğin bir iş seçersen, yaşamında bir gün bile çalışmış olmazsın. Konfucyus ...

Gideceğin yoldan eminsen: Engeller 'dinlenme noktan' olmaktan öteye gidemez.

Facebook

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *