Translate

YGA - Liderlerin Övdüğü Liderlik Okulu

07:02:00

  YGA Nedir?

YGA; 2000 yılında Türkiye’de kurulan uluslararası bir Liderlik Okulu, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür.


   YGA ile okuldaki bu konu hakkında bilgisi olan bir hocam sayesinde tanıştım. Okulumuza ilanları asılmıştı, o dönem okulumuz tarafından yoğunca başvuru oldu. Bende çok heyecanlı ve inanarak başvuru yaptım, zirveye gidemedim. Fakat zirve bana geldi. YGA 'nın web sitesinde yayınlandı canlı olarak zirvesi. Bütün gece yolda olmama ve yorgun olmama rağmen yatağımda uykusuzluğumun son raddesine kadar izlediğimi biliyorum. Ve inanın orada olmasam da insanın içinde neler hissettirdiğini anlatamam ki oradaki kişileri düşünemiyorum. Çok değerli insanlar konuşuyor, konuşurken güldürüyorlar , ben bir ara o kadar kaptırdım ki kendimi gözlerimden yaşların düştüğünü fark ettim heyecanımdan ve size sundukları hayat tecrübeleri, ilerledikleri yolda takıldıkları engelleri nasıl aştıkları ve size çok güzel tavsiyede bulunuyorlar. Seçilemediğim için üzülmüştüm, fakat seçilmenin önemli olmadığını aslında onların ne olursa olsun, bir adım attığınızda bile sizin de bir YGA'lı olduğunuzu hissettirmeleri çok güzel bir duygu. Liderlik kavramına farklı bir bakış açısından bakmanızı sağlıyorlar ve sizi olabildiğince yaratıcı yanlarınızı, kendiniz için bir şeyler yapmaktan çok dünya için bir şeyler yapmanızı sağlıyorlar, eminim bu duygunun hazzı daha bir başkadır bu projelerde bulunan insanlar için. Başvuruları hala sürüyor, bir sitesine göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Emin olun ne olursa olsun kaybedeceğiniz hiç bir durum yok, kazanacağınız her anlamda her yönde çok şey var. Aşağıda da bir kaç tane video yayınladım onlara göz gezdirerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Web siteleri de aşağıdaki yazıda yer almakta, dediğim gibi hiç bir şey kaybetmeyeceksiniz ve seçilemeseniz bile bir YGA'lı olup onlarla aynı heyecanı sizde paylaşıyorsunuz.

Zirvesinde kısaca yaşananlar ve hayal ortaklarının YGA için düşündüklerini anlatıyor.

Yaratıcılığınızı ön plana çıkarmak için yaptıkları etkinlikler 

Tanıyabilmek, kendinize doğru şekilde yön verebilmek

Kocaman bir aile var.YGA'yı ben sadece bu kadar anlatabilirim. Anlattıklarımdan çok daha fazlası YGA. Hem kişisel gelişiminize hem de geleceğe ışık tutmanızda size çok faydası olacağını düşünüyorum.
 Karar sizin.

You Might Also Like

0 yorum

NİSAN SÖZÜ ''Henry D. Thoreau''

NİSAN SÖZÜ ''Henry D. Thoreau''
Tecrübelerimin bana öğrettiği bir şey var: Hayallerinin peşinden emin adımlarla yürüyen ve arzu ettiği hayatı yaşamak için gayret sarf eden insanlar, beklenmedik bir anda başarıyla karşılaşırlar.

Mart Sözü '' Lao Tzu ''

Mart Sözü '' Lao Tzu ''
Doruğa ulaşsanız bile, hala ulaşılması gereken gelecek önünüzde durmaktadır.

Kasım Sözü ''Mümin Sekman''

Kasım Sözü ''Mümin Sekman''
Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz olmaya başladıysa gitme zamanı gelmiş demektir.

Ekim Sözü ''W.E.Demıng''

Ekim Sözü  ''W.E.Demıng''
İnsanlar öğrenme dürtüsüyle doğarlar. Öğrenmeye karşı merak ve bundan duyulan zevk insanın doğasında vardır. Bunlar bebeklikten başlayarak zamanla yok edilir.

AĞUSTOS SÖZÜ '' ELİZABETH HOLMES''

AĞUSTOS SÖZÜ '' ELİZABETH HOLMES''
Başarılı bir insan olup olmadığınızı belirleyen şey, insanların hayatında bir değişiklik yaratıp yaratmadığımıza bağlıdır.

TEMMUZ SÖZÜ ''Leo C. Rosten''

TEMMUZ SÖZÜ ''Leo C. Rosten''
Hayatın amacının ‘mutlu’ olmak olduğuna inanmam. Bence hayatın amacı: yararlı, sorumlu ve şefkatli olmaktır. En önemlisi fark yaratmaktır; katkıda bulunmak, bir şeyi temsil etmek, yaşamış olmakla bir değişim meydana getirmektir.

HAZİRAN SÖZÜ ''SAMUEL SİMİLES''

HAZİRAN SÖZÜ ''SAMUEL SİMİLES''
Doğru yolda giden kaplumbağa, eğri giden yarış atını geçebilir.

MAYIS SÖZÜ '' CEM YILMAZ''

MAYIS SÖZÜ '' CEM YILMAZ''
Başarılı insanların ortak özelliği it gibi çalışmalarıdır, başka bir şey ne duydum ne gördüm. Gerisi traştır, süstür, dedikodudur.

NİSAN SÖZÜ ''STEVE JOBS''

NİSAN SÖZÜ ''STEVE JOBS''
Bu hayatta zamanınız sınırlı. O sınırlı zamanı, başkasının yaşamını yaşayarak harcamayın. Başka kişilerin düşünceleriyle yaşanan yaşam, dogmaların tuzağına düşmek demektir.

MART SÖZÜ ''PATTİ SMİTH ''

MART SÖZÜ  ''PATTİ SMİTH ''
İyi bir isim yapın. Adınızı temiz tutun. Tavizler vermeyin, başarılı olmak ya da çok para kazanmak için endişe edip durmayın. Sadece iyi şeyler yapmanın peşinde olun. Yaptıklarınızı koruyun ve iyi bir isim yaparsanız işte o zaman kendi adınız sizin değer biriminiz olacaktır. Hayat bir roller coaster gibidir; asla kusursuz gitmez. Muhteşem anlarınız da olacak, çok sert zamanlarınız da. Fakat yaşamak hepsine değer.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
İDİL TÜRKMENOĞLU, sosyal yaşamında ve iş hayatında gözlemlemiş olduğu ' İşyerinde Keyifli Ortam Yaratmak' konusunu, '' Pozitif Yönetim'' adlı kitabında bizlerle paylaşmış. Keyif ve merakla okuyacağınızdan eminim.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
Bu öneri İK okumayı düşünen ve okuyan arkadaşlar için. ÖZDEN ASLAN'ın kaleminden, yeni işe başlamış bir İK'cının iş hayatında yaşadıklarını anlatan bir öykü.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
Büyük- küçük herkesin okuması ve kitaplığında olması gereken bir kitap '' Küçük Prens '' .

Çok fazla hedef koyarsan, en önemlisini ıskalarsın.

Benden Tavsiyeler

Benden Tavsiyeler
Mutlu olduğunuz işi yapın. Hapishaneden kurtulun ve özgürlüğe koşun. Risk alın, cesur olun. Olmak istediğiniz gibi şekillenin. En başta kendinize saygı duyun ve sevin. Uyuttuğunuz benliğinizi uyandırın ve tanıyın. Hayatı ıskalama lüksünüz olmasın.

Bir adam sadece para kazanmak fikriyle işe başladıysa, büyük ihtimalle, yapamayacaktır. Joyce Claude Hall 1891 ...

Seveceğin bir iş seçersen, yaşamında bir gün bile çalışmış olmazsın. Konfucyus ...

Gideceğin yoldan eminsen: Engeller 'dinlenme noktan' olmaktan öteye gidemez.

Facebook

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *