Translate

Teknolojiyi Yararlı Kullanabilmek/ Dergi Önerisi

06:08:00

  Günümüz artık teknoloji üzerine kurulmuş bir sistemle yürütülmekte. Bugün hepimizin bilmediği bilgileri anında elindeki küçük cihazlardan her an her yerde ulaşması mümkün. Hal böyle olunca da teknolojiyle değişen her sektör kendi yapılanmasına ve teknolojiyi kullanma aşamalarına göre eleman aramakta. Kuruluşların ve işverenlerin eleman alımlarında artık her CV formlarında okuduğunuz ve takip ettiğiniz gazete, dergi ve bloglar var mı sorusuyla karşılaşabiliriz. Bu soruyla ne kadar sosyal, teknolojiyi ne kadar yararlı yönetebiliyor sorusunu kendilerine cevap niteliğinde aramaktalar. Biz yeni mezunlarında ne kadar etkin ve zamanı iyi kullanabiliyor mu?

Gündemden ne kadar haberdarlar? Kendilerini geliştirecek bilgi birikimini ellerindeki imkanlarla ne kadar sağlayabiliyorlar? Gibi soruları kendilerine sorarak bunların cevaplarını arıyorlar. Bize düşende elimizin altında olan teknolojiyi verimli kullanabilmek. Derseniz ki bu verimliliği sen ne kadar sağlayabiliyorsun diye? Elimden geldiğince bilgisayarın başına oturduğum zaman ilk bir gündemdeki son dakika haberlerine göz gezdiriyorum. Ardından neredeyse hepimizin etkin kullandığı sosyal ağlar olan Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlardan ulaşabileceğim İK alanına girebilecek sayfalara göz gezdiriyorum. Çeşitli mesleğinde iyi yerlere gelmiş İK Bloggerlarını ve paylaşım ve makalelerini elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Bugünde kariyet.net de gezinirken KARİYER DERGİYLE karşılaştım. Dergi okuma kültüründen biraz uzağımdır. Sayfalarını çevirdim baktım neler var kimler var. Birkaç İK Müdürünün röportajlarını okudum. Bana en yakını MediaMarkt İnsan Kaynakları Direktörü Seda KAPLAN’ın ki geldi. Sizinde ilginizi çekerse bir kolaçan olun dergiyle bakalım, ben okumaya devam ediyorum.


 Keyifli okumalar.

You Might Also Like

0 yorum

NİSAN SÖZÜ ''Henry D. Thoreau''

NİSAN SÖZÜ ''Henry D. Thoreau''
Tecrübelerimin bana öğrettiği bir şey var: Hayallerinin peşinden emin adımlarla yürüyen ve arzu ettiği hayatı yaşamak için gayret sarf eden insanlar, beklenmedik bir anda başarıyla karşılaşırlar.

Mart Sözü '' Lao Tzu ''

Mart Sözü '' Lao Tzu ''
Doruğa ulaşsanız bile, hala ulaşılması gereken gelecek önünüzde durmaktadır.

Kasım Sözü ''Mümin Sekman''

Kasım Sözü ''Mümin Sekman''
Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz olmaya başladıysa gitme zamanı gelmiş demektir.

Ekim Sözü ''W.E.Demıng''

Ekim Sözü  ''W.E.Demıng''
İnsanlar öğrenme dürtüsüyle doğarlar. Öğrenmeye karşı merak ve bundan duyulan zevk insanın doğasında vardır. Bunlar bebeklikten başlayarak zamanla yok edilir.

AĞUSTOS SÖZÜ '' ELİZABETH HOLMES''

AĞUSTOS SÖZÜ '' ELİZABETH HOLMES''
Başarılı bir insan olup olmadığınızı belirleyen şey, insanların hayatında bir değişiklik yaratıp yaratmadığımıza bağlıdır.

TEMMUZ SÖZÜ ''Leo C. Rosten''

TEMMUZ SÖZÜ ''Leo C. Rosten''
Hayatın amacının ‘mutlu’ olmak olduğuna inanmam. Bence hayatın amacı: yararlı, sorumlu ve şefkatli olmaktır. En önemlisi fark yaratmaktır; katkıda bulunmak, bir şeyi temsil etmek, yaşamış olmakla bir değişim meydana getirmektir.

HAZİRAN SÖZÜ ''SAMUEL SİMİLES''

HAZİRAN SÖZÜ ''SAMUEL SİMİLES''
Doğru yolda giden kaplumbağa, eğri giden yarış atını geçebilir.

MAYIS SÖZÜ '' CEM YILMAZ''

MAYIS SÖZÜ '' CEM YILMAZ''
Başarılı insanların ortak özelliği it gibi çalışmalarıdır, başka bir şey ne duydum ne gördüm. Gerisi traştır, süstür, dedikodudur.

NİSAN SÖZÜ ''STEVE JOBS''

NİSAN SÖZÜ ''STEVE JOBS''
Bu hayatta zamanınız sınırlı. O sınırlı zamanı, başkasının yaşamını yaşayarak harcamayın. Başka kişilerin düşünceleriyle yaşanan yaşam, dogmaların tuzağına düşmek demektir.

MART SÖZÜ ''PATTİ SMİTH ''

MART SÖZÜ  ''PATTİ SMİTH ''
İyi bir isim yapın. Adınızı temiz tutun. Tavizler vermeyin, başarılı olmak ya da çok para kazanmak için endişe edip durmayın. Sadece iyi şeyler yapmanın peşinde olun. Yaptıklarınızı koruyun ve iyi bir isim yaparsanız işte o zaman kendi adınız sizin değer biriminiz olacaktır. Hayat bir roller coaster gibidir; asla kusursuz gitmez. Muhteşem anlarınız da olacak, çok sert zamanlarınız da. Fakat yaşamak hepsine değer.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
İDİL TÜRKMENOĞLU, sosyal yaşamında ve iş hayatında gözlemlemiş olduğu ' İşyerinde Keyifli Ortam Yaratmak' konusunu, '' Pozitif Yönetim'' adlı kitabında bizlerle paylaşmış. Keyif ve merakla okuyacağınızdan eminim.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
Bu öneri İK okumayı düşünen ve okuyan arkadaşlar için. ÖZDEN ASLAN'ın kaleminden, yeni işe başlamış bir İK'cının iş hayatında yaşadıklarını anlatan bir öykü.

NE OKUMALIYIM?

NE OKUMALIYIM?
Büyük- küçük herkesin okuması ve kitaplığında olması gereken bir kitap '' Küçük Prens '' .

Çok fazla hedef koyarsan, en önemlisini ıskalarsın.

Benden Tavsiyeler

Benden Tavsiyeler
Mutlu olduğunuz işi yapın. Hapishaneden kurtulun ve özgürlüğe koşun. Risk alın, cesur olun. Olmak istediğiniz gibi şekillenin. En başta kendinize saygı duyun ve sevin. Uyuttuğunuz benliğinizi uyandırın ve tanıyın. Hayatı ıskalama lüksünüz olmasın.

Bir adam sadece para kazanmak fikriyle işe başladıysa, büyük ihtimalle, yapamayacaktır. Joyce Claude Hall 1891 ...

Seveceğin bir iş seçersen, yaşamında bir gün bile çalışmış olmazsın. Konfucyus ...

Gideceğin yoldan eminsen: Engeller 'dinlenme noktan' olmaktan öteye gidemez.

Facebook

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *